Windows “bootmgr is missing” Hatası Çözümü

Merhaba Değerli Okurlar, Az önce başıma gelen “bootmgr is missing” hatasını araştırıp çözümünü buldum sizinle’de paylaşmak isterim, Öncelikle içinizi rahatlatmak adına endişe edecek bir şey olmadığını baştan söyleyeyim, Çeşitli nedenlerde oluşan bu hatayı çözmek çok basit fazla uzatmadan hemen çözümünden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle elinizde bir windows xp, windows 7 , windows 8 yada windows 10 yüklemesi içeren bir format cd yada usb bellek olması lazım. Eğer elinizde windows format diski yoksa aşağıda ki usb ile windows format diski oluşturma ve cd ile windows format diski oluşturma konularına göz atarak bilgisayarınız için uygun format disketini oluşturabilirsiniz..

USB Windows Format Diski Oluşturma  |  CD Windows Format Diski Oluşturma

Format diskinizi oluşturduktan sonra Bilgisayarınıza yerleştirip sırasıyla şunları uygulayın;

  • Bilgisayarı Yeniden Başlatın Ön yükleme ekranında F12/F10/F8 tuşları ile Boot Menü kısmına geçin. Sizde o tuşlar işe yaramayabilir deneye deneye bulabilirsiniz yada Bios’a girip Boot Sekmesinden ilk aygıtınızı düzenleyerek bilgisayarın açılışta format disketini başlatmasını sağlayın.
  • Bilgisayar açıldığında önünüze normal windows kurulum ekranı gelecek orada dil ayarlarını seçtikten sonra devam edin.
  • Karşınızda Şimdi Yükle/Download Now kısımı gelecektir burada sol alt köşede’ki Bilgisayarınızı Onarın yazısına tıklayın.
  • Açılan sekmede bilgisayar üzerinde kurulu olan windows sistemlerini tarayacaktır sonuç çıktığında hangi windows da sorun yaşıyorsanız onu seçin eğer tek windows varsa pc de zaten 1 seçenek çıkar onu seçip devam edin.
  • Son olarak bir liste gelecek karşınıza en üstte ki başlangıç onarma seçeneğine tıklayın, işlem bitine kadar bekleyin. İşlem bitince son diyerek bilgisayarı resetleyin.
  • Sorununuz çözüldü 🙂

Yapamayanlar yada sorusu olanlar yorum olarak görüşlerini bildirebilirler.

Ben sorunu Microsoft’un destek sayfasındaki bir makale sayesinde çözdüm dilerseniz ingilizce olarak makaleye buradan erişebilirsiniz.

 

2 thoughts on “Windows “bootmgr is missing” Hatası Çözümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir