Ağ Üzerinde ki Cihazları Bulma – Windows

Merhaba arkadaşlar hızlı bir şekilde ücretsiz olarak bilgisayarımızda bağlı olduğumuz ağda bizden başka hangi cihazlar var markaları,ip adresleri, isimleri nedir bunu bulmayı öğreneceğiz.

Daha öncesinde Linux işletim sistemi üzerinde nasıl ağ üzerinde ki cihazları bulacağımızı anlattığım bir yazım var ona dileyenler şu bağlantı ile o yazıya gidebilir. Ağ Üzerinde ki cihazları bulma – Linux

Hızı bir şekilde anlatıma geçeyim, Öncelikle bir programa ihtiyacımız olacak bu işlem için ismi Advanced IP Scanner indirmek için Tıklayın

İndirdikten sonra hızlı bir şekilde kurulum yapın bilgisayarınıza zaten kurulum için program size gerekli yönergeleri gösterecektir.

advanced ip scannerdddd - Ağ Üzerinde ki Cihazları Bulma - Windows

Yukarıda ki gibi bir ekran sizi karşılayacaktır, Burada Tara diyerek Yeşil Bar’ın dolmasını bekleyin. Ardından sonuçlar aşağıda ki gibi olacaktır.

sonuc - Ağ Üzerinde ki Cihazları Bulma - Windows

Burada Mavi sütun içinde olanlar ağınızda bulunan cihazların isimleridir. Alt alta tüm cihazlarınız adı yazar hemen yanında ki Yeşil sütun cihazların modem üzerinde ki ip adresidir. Kırmızı sütun ise cihazların üretici bilgilerinin olduğu kısımdır, Atıyorum ağınızda bir iphone cihaz bağlı o zaman üretici olarak “Apple” bilgisini rahatlıkla göreceksiniz. Turuncu sütun ise bu cihazlar Mac adresini belirtiyor.

Makale bu kadar kurulumda hata alan olursa programı farklı bir yere yükleyip linkini paylaşabilirim, Sorusu olanlar yorum alanından iletişime geçebilir, Sağlıklı günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir