Windows Tor Browser Kurulumu

Merhaba arkadaşlar hızlı bir şekilde windows bilgisayarınıza Tor Browser kurulumu nasıl yapılır bundan bahsedeceğim, dileyenler makale sonunda ki viode ile de hızlı bir şekilde kurulum gerçekleştirebilir.

Tıkla İndir => Tor Browser İndir

Yukarı da ki bağlantıdan Tor Browser dosyasını indirin masaüstüne atıp zipten çıkartın, exe’yi çalıştırın. Size dil soracak seçip devam edin, ardından kurulum dizinini soracak burada Masaüstü seçili kalsın C içerisinde bazen izin sıkıntıları oluşabiliyor, Masaüstüne kurulum yapın.

Kurulum bitiminde iki kutucuk gelecek onları işaretleyip işlemi bitirin. Masaüstüne tor browser simgesi gelecek iki defa tıklayıp internette özgürce dolaşabilirsiniz. 🙂

Son Sürüm Tor Browser İndirmek

Yukarıda ki anlatım son sürümü kurmanızı sağlamaz sürekli güncel olmayabilir en güncel sürümü istiyorsanız eğer bir vpn kullanmanız gerekecek bunun için sizlere en hızlı çözüm olarak https://www.opera.com/tr sitesine girip Opera Web Tarayıcısını öneriyorum.

Operayı kurduktan sonra çalıştırın ve CTRL+SHİFT+N Tuşlarına basarak gizli sekme açın, url kısmında ufak bir vpn logosu göreceksiniz ona basarak vpn’i aktif edin sonrasında vpn aktif olunca https://www.torproject.org/ sitesine giriş yaparak resmi Tor Project sayfasından son sürümü elde edebilirsiniz.

Hata alanlar yorumlarda belirtirse yardımcı olabilirim 🙂 İyi takılmalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir